SU HAVUZLARI İZOLASYON UYGULAMALARI

Yüzme havuzları için yapılan beton ve seramik uygulaması, su yalıtımı konusunda yeterli değildir. Ne kadar iyi bir uygulama yapılırsa yapılsın, betonarme yüzeyin ve zeminin su sızdırması kaçınılmazdır. Sızan su havuzun yerleştiği zemini yumuşatır ve bu durum havuz zeminindeki beton yapının kırılmasına çatlamasına neden olabilir.
Havuzun iç duvarında ve zemininde su sızıntısını önlemek ve havuzun betonarme yapısının bozulmaması için havuz izolasyonu şarttır. Yapılacak havuz izolasyonunda , su basıncına karşı dirençli ve yalıtım konusunda etkili bir izolasyon uygulaması yapılmalıdır.

Havuz izolasyonu son derece profesyonel bir çalışma isteyen, ince bir iş gerektiren sızıntı engelleme çalışmaları arasındadır. Beton yapı ile ya da mermer gibi malzemelerle kaplanan havuz dış yüzeyleri tek başına su sızıntısını engellemeye kesinlikle yeterli olamaz. Bu nedenle farklı havuz izolasyon sistemleri kullanılmalıdır. Firmamız havuz izolasyonu yaparken çeşitli kalite standartlarına son derece önem vermektedir, örneğin kullanılan izolasyon malzemelerimiz zaman içerisinde çatlama, kırılma ya da kabarıklık yapmaz. Bu nedenle özel izolasyon malzemeleri havuzlarda suyun pompalandığı ya da tahliye edildiği deliklerde, havuzun duvarı ile tabanının kesişim yerlerinde özellikle kullanılmalıdır. Çünkü bu noktalar yapı olarak zayıftırlar ve izolasyona son derece ihtiyaç duyarlar.

Firma olarak piyasada bulunan en kaliteli ürün gruplarını öneriyoruz havuz kaplama yalıtım gereksinimlerinizde izolasyon yeteneklerimizle Türkiye geneli hizmet vermekteyiz.
.
1999 Yılında profesyonel oluşuma yönelen firma'mız; Endüstri'de asit tankı, havuz izolasyonu, krozyona dirençli yalıtım, asit ve sıvılarından etkilenmeyen zemin uygulamaları; Yapı grubu'nun ihtiyaçları doğrultusunda çatı yalıtımı, havuz izolasyon, depo kaplama, teras izolasyonları, oluk kaplama çalışmaları ile ileri düzey metaryal'lerle hizmetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümlerle sektöre getirdiği güçlü alt yapı sistemleriyle, sektördeki geleneksel iş yapış biçimlerine karşı kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.