TERAS ASTARLAMA VE SONLAMA

Teras izolasyon yapmadan önce , öncelikle hangi izole ürününü kullanmak oldukça önem arz etmektedir bunun hakkında bilgiler edinmekte fayda vardır bizi arayıp bilgi ve fiyat alabilirsiniz dilerseniz makalemizi okuyabilirsiniz. Fayans üzeri teras izolasyon uygulamasında kullanılan izolasyon ürününü uygulamadan önce , fayansa en iyi yapışan astar işlemini bilmek gereklidir.

Firmamız bugüne kadar edindiği ustalık birikimi sayesinde hangi zemine hangi ürünün ve astarlama işleminin daha iyi olduğunu bilen işinde ehil firmalardan birisidir.
Öncelikle teras fayans üzeri izolasyon sağlarken zeminde yağ tabakası , kir , toz varsa bunlar itina ile temizlenmelidir. Daha sonra fayans üzerine adelansı yüksek astar yapılmalıdır. Son kat izolasyon yapılmadan önce kesinlikle astar seçimi ve zemin temizliği çok önemlidir buna değer vermek gereklidir zira temeli sağlam olmayan hiç bir iş sağlam olmaz.

Astarlama işleminde kullanılan astarı standarttan daha çok uygulamak gereklidir. En az 2 milim astarlama yapılmalıdır. Çünkü fayans derz aralarından ileride , fayans altından çıkacak olan buharı , astarı bolca kullanarak önleyebilirsiniz.
Astarlama işlemi yapıldıktan sonra astarın kuruma süresine geçilir. Kuruma süresi kış aylarında 12 saat ile 18 saat arasına değişmektedir. Hava soğuk olduğu zamanlarda astar kurumaları geç saatleri bulabiliyor. Fakat yaz aylarında bu kadar beklemek gerekmiyor. Sıcak hava akımı sayesinde astar kuruma zamanı 4 saat ile 8 saat arasına düşer.
Astar kuruduktan sonra son kat izolasyon işlemine geçilir. Şimdiye kadar astarlama işlemini düzgün yaptık peki son kat izolasyon seçerken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir ? 
Son kat izolasyon yaparken kullanılacak malzeme öncelikle güneş ışınına , güneş sıcağına ve kar soğuklarına dayanıklı elastik olmak zorundadır. Bu özelliklerin dışında uygulanan izolasyon kesinlikle kalıcı olmamakla beraber sizleri kısa sürede mağdur eder. 

Uygulama kalemlerimizi inceleyebilir bize ulaşarak teras çatılarınızda maksiumum düzeyde meteryallerimiz hakkında sitemizden faydalanabilir uygulama taleplerinizi iletebilirsiniz.
..
1999 Yılında profesyonel oluşuma yönelen firma'mız; Endüstri'de asit tankı, havuz izolasyonu, krozyona dirençli yalıtım, asit ve sıvılarından etkilenmeyen zemin uygulamaları; Yapı grubu'nun ihtiyaçları doğrultusunda çatı yalıtımı, havuz izolasyon, depo kaplama, teras izolasyonları, oluk kaplama çalışmaları ile ileri düzey metaryal'lerle hizmetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümlerle sektöre getirdiği güçlü alt yapı sistemleriyle, sektördeki geleneksel iş yapış biçimlerine karşı kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.