İZOLASYON FİYATLARI NEDİR

Yapılarda teras, çatı, temel, döşeme, duvar ve cephelere uygulaması yapılan su yalıtım (izolasyon) yapının zarar görmesini engelleyen uygulamalar arasında bulunmaktadır. Yapıların sağlıklı, konforlu ve güvenli bir ortam sağlayabilmesi için dış ortam koşullarındaki suyun veya nemin yapılardan uzak durması gerekir. Yapının bir kısmına veya kapsadığı hacmine zarar vermesini önleyerek yapının uzun ömürlü kullanımını sağlamak amacıyla tercih edilecek izolasyon uzun vadede bütçenizden de tasarruf etmenize imkan tanıyacak.
Suyun ya da oluşacak nemin ahşap, metal, taş, tuğla gibi yapı malzemelerinde olumsuz etkilerini en aza indirmeye yarayan uygulamalar su yalıtım (izolasyon) olarak bilinmektedir. Yapı malzemelerini korozyona uğrayarak erken yıpranmasını önleyen su yalıtımı yapıların kullanım ömrünü uzun hale getirmesiyle hem yapılarda tadilat masraflarından hem de yapıların kullanılamayacak boyutlara ulaşmasından kullanıcısını kurtarmaktadır.
Nemli ve rutubetli ortamların insan sağlığına olumsuz etki eden boyutlarını da ortadan kaldıran su yalıtım (izolasyon) yapılarda güvenle konforlu bir kullanım olanağı bulmanıza imkan tanımaktadır. Su yalıtım örtüleri, sürme esaslı malzemeler ve yapısal su yalıtım malzemeleriyle yapılar için su yalıtım uygulamaları yapılabilmektedir. Yürürlükteki standart ve mevzuatlara uygun olarak yapılması gereken su yalıtımı sorunsuz kullanımla konforu da beraberinde getiriyor. Su geçirmezliğini sağlamaya yönelik yardımcı malzemelerinde kullanılabildiği uygulamalarda konunun uzmanı kişilerce yapılacak izolasyon uygulaması hem yapılarınız hem de kullanıcısı için pek çok açıdan büyük avantaj sağlayacak.

+ SU İZOLASYON FİYATLARI

Yapıların hemen her noktasında ortaya çıkabilmekle birlikte daha çok çatılarda sıkıntı yaratan su yalıtım fiyatları ile ilgili bilgilere yer verdiğimiz yazımızdır.Yalıtım, her materyal için bir gerekliliktir. Hangi maddeden yapılmış olursa olsun, her maddede olduğu gibi binalarda da dış etkenler zarar verici etkiye sahiptir. Yapıların yıpranmasının başlıca sebeplerinden birisi ise sürekli maruz kalınan su faktörüdür. Bu noktada su yalıtım fiyatları önemini hissettirmekte ve yapı sahipleri, su yalıtımı için uygun çözümleri; haklı olarak aramaktadır. Zira su yalıtım fiyatları oldukça farklı seviyelerde olabilmekle birlikte her yalıtım aynı etkiyi ortaya çıkarmamaktadır. Zira kimi uygulamalar oldukça niteliksiz olmalarından ötürü anlam ifade etmemektedir. Tabii bunun karşılığında gereksiz yapılan masrafları içermesi nedeniyle bazı firmaların su yalıtım fiyatları oldukça yüksek olabilmektedir.
Fiyat performans ilişkisi gibi detayları ele alıyoruz. Yapıların temel niteliklerinden birisi olan izolasyon, oldukça ciddi bir yapı uygulaması olup nitelik ve niceliğine bağlı olarak pek çok farklı izolasyon fiyatları ortaya çıkabilmesi mümkündür. Biz firma olarak en ucuz izolasyon fiyatları sunduğumuzu asla iddia etmiyoruz. Zira “ucuz” tanım olarak kabul etmediğimiz bir niteliktir ve firmamız tüm işlemlerinde optimum maliyete karşılık en yüksek kaliteyi öngörmektedir. Yapıların ısı, su, ses, yangın ve radyasyon yalıtımlarında en yüksek nitelikte malzemeleri kullanıyor ve evrensel ilkelere uygun biçimde projelendirdiğimiz uygulamalarımızı mükemmel biçimde uyguluyoruz. Bu nedenle size sunacağımız izolasyon fiyatları kısa vadede sektör ortalamalarında gibi görünse de, orta ve uzun vadede sağlayacağı benzersiz fayda sayesinde esasında en uygun izolasyon fiyatları olarak kabul edilmelidir.

+ SU İZOLASYON FİYATLARIN DEĞİŞKENLİĞİ

Su izolasyon fiyatları elbette satıh alanına göre değişiklik göstermektedir. Bu etken tüm uygulamalarda olduğu gibi su yalıtım fiyatları noktasında da belirleyici bir unsurdur. Bunun yanı sıra, yalıtımda kullanılan yöntem kuşkusuz su yalıtım fiyatları üzerinde etkilidir. Kullanılan materyal, teknoloji ve işçiliğin özellikleri gereğince fiyatlar değişiklik arz edebilmektedir.


.
1999 Yılında profesyonel oluşuma yönelen firma'mız; Endüstri'de asit tankı, havuz izolasyonu, krozyona dirençli yalıtım, asit ve sıvılarından etkilenmeyen zemin uygulamaları; Yapı grubu'nun ihtiyaçları doğrultusunda çatı yalıtımı, havuz izolasyon, depo kaplama, teras izolasyonları, oluk kaplama çalışmaları ile ileri düzey metaryal'lerle hizmetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümlerle sektöre getirdiği güçlü alt yapı sistemleriyle, sektördeki geleneksel iş yapış biçimlerine karşı kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.