FİLELİ KRİSTALİZE YALITIM

Su yalıtımı yapılarımızın suyun vereceği zararlardan korunması, uzun ömürlü olması ve yaşam alanlarımızda rutubetin oluşmaması için bir zorunluluktur. 
Su yalıtımı yapılmayan binalarda betona sızan yeraltı suları hem beton içerisindeki demir donatıyı hemde betonun kendisinin çürümesine neden olarak yapının ömrünü kısaltmaktadır.
Günümüzün en gelişmiş izolasyon tekniği olan kristalize su izolasyonu ise betonu suya karşı komple kilitleyerek mükemmel bir izolasyon sağlamaktadır.

+ Kristalize izolasyon nedir?

Betonarme yapılar inşa edilirken betonun prizini alması sırasında kılcal düzeyde çatlaklar oluşmaktadır. Bu çatlaklardan sızan sular betona ve içerisindeki demir donatıya hasar vererek çürümesine yol açmaktadır.
Kristalize izolasyon malzemesi, uygulama öncesinde suya doyurulmuş olan betonda kılcal çatlakların içerisine nüfus ederek su ile tepkimeye girer ve suda erimeyen kristaller üreterek betonu tamamen su geçirimsiz hale getirir. 
Kristalize izolasyon uygulanan beton yüzeyde daha sonra çatlak oluşması durumunda malzeme suyla tekrar tepkimeye girer ve tekrar kristaller üreterek betonun yalıtımını sağlar.
Kristalize izolasyon yapının içerisinden ve dışarısından (pozitif ve negatif yönlerden) uygulanabilir.

+ Kristalize İzolasyon Nerelerde Kullanılır ?

 • Betonarme su depolarında
 • Yüzme havuzlarında
 • Bodrum kat perde duvarlarında
 • Teraslarda
 • Otopark teras bahçelerde kök geçirimsiz olarak
 • Beton çatılarda
 • Taban betonlarında
 • Grobetonda
 • İstinat duvarlarında
 • Kuyu temel perde betonlarında
 • Asansör kuyularında
 • Yer altı kanallarında
 • Arıtma tesisleri
 • Fosseptiklerde
 • Beton borularda
 • Toprak altında kalacak her türlü betonarme yapıda güvele kullanılabilir.

+ Kristalize İzolasyonun Avantajları

Kristalize su yalıtımı diğer izolasyon tekniklerine göre bir çok avantaj sağlamaktadır.
Membran kaplama (bohçalama), likit membran, sprey polyurea gibi  izolasyon tekniklerinde yüzeysel izolasyon sağlanırken kristalize izolasyon betonun kendisini su geçirimsiz hale getirmektedir.
Yüzeysel izolasyon sağlayan yöntemlerde şantiye ortamlarında veya toprak altında kalan yüzeyde doldurma yapılırken tabaka zarar görürse yalıtım görevini yerine getiremezken kristalize izolasyonda böyle bir risk bulunmaz.
Yüzeysel izolasyonlarda oluşturulan tabaka su yalıtımı sağlarken aynı zamanda betonun nefes almasınıda engellemektedir. Bu durumun sonucu olarak beton içerisinde yoğuşma riski olur. Kristalize izolasyon ile yapınız nefes almaya devam eder ve beton içerisinde yoğuşma riskini ortadan kaldırır.
Diğer yöntemler suyun geldiği (pozitif) yönden uygulanması gerekirken kristalize su yalıtımı her iki yönden de uygulanabilmektedir.
Diğer teknikler sadece suyun akışını kesebilmektedir. Kristalize izolasyonun bir diğer işlevi koroz yonu önlemektir. Beton içerisindeki serbest kireci silikatlastırarak betonun ph’ını dengeleyecek ve donatının, dolayısıyla da betonarme perdelerin ve döşemelerin sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.
Pozitif izolasyondan uygulanan malzemeler ile negatif yalıtım yapılamaz, dışarıdan gelebilecek güneş ışınları, ani ısı değişimleri, asit yagmurları, fiziksel darbeler etkilenerek zamanla koruyucu niteliklerini yitirebilmektedir. Kristalize izolasyonda beton su geçirimsiz hale geldiğinden etkisi kalıcıdır.

.
1999 Yılında profesyonel oluşuma yönelen firma'mız; Endüstri'de asit tankı, havuz izolasyonu, krozyona dirençli yalıtım, asit ve sıvılarından etkilenmeyen zemin uygulamaları; Yapı grubu'nun ihtiyaçları doğrultusunda çatı yalıtımı, havuz izolasyon, depo kaplama, teras izolasyonları, oluk kaplama çalışmaları ile ileri düzey metaryal'lerle hizmetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümlerle sektöre getirdiği güçlü alt yapı sistemleriyle, sektördeki geleneksel iş yapış biçimlerine karşı kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.