CTP KAPLAMA İZOLASYON

Camelyaf Takviyeli Polyester izolasyonları ; Yüksek mekanik değerlerine sahip, Cam Elyaf keçe ile taşıyıcı bir matriks Polyester Reçine’nin katkısıyla kimyasal reaksiyon sağlanarak elde edilen üstün nitelikli kaplamadır. Termoset Plastik grubundan meydana gelen Polyester Kimyasallara karşı ve suya dayanım gerektiren yerlerde ve her türlü hava koşulunda dahi özelliğini uzun yıllar sürdürebilen mühendislik harikası bir meteryaldir.

+ CTP İZOLASYON NASIL MEYDANA GELİR ?

Ctp endüstrisinde kullanılan reçine arasında spesifik bir uygulamaya yönelik olarak uygun malzemenin seçimi konusunda kavranması gereken bazı farklılıklar vardır. Doymamış reçineler ctp endüstrisinin lokomotifi konumunda bulunup, kullanılan reçinelerin % 75 ini oluştururlar. Ctp izolasyonda kullanılan reçineler dikarboksilik asitler ve polihidrik alkollerin (glikoller) kondensasyon polimerizasyonu sonucu oluşurlar. Buna ek olarak, doymamış reçineler dikarboksilik asit bileşenleni olarak maleik anhidrit veya fumarik asit gibi doymamış bir madde içerirler. Ürün olarak alınan polimer flebeke yapısı oluşturabilmek ve düşük vizkozitede bir sıvı elde edebilmek amacıyla stiren gibi reaktif bir monomer içinde çözülür. Bu reçine sertleştiğinde, monomer polimer üzerindeki doymamış uçlar ile reaksiyona girer ve onu bir katı termoset yapıya çevirir.

+ NE TÜR MALZEMELERDEN OLUŞMAKTADIR ?

Reçine : Ctp izolasyon tekniğinde Bisfenolik ve izoftalik olarak iki sınıfa ayrılan Polyester reçine kullanılmaktadır. Örnek Vermek Gerekirse ; Asit Kaplamalarında asit ve türevleri üzerine, kimyasal dayanımı yüksek ( ..... ) bisfenolik polyester reçinesi seçilmektedir. ( Asit kaplamalarında dikkat edilmesi önemli hususlardandır. ) Su kaplamalarında seçim söz konusu ise izoftalik ve bisfenolik olarak ctp kaplama uygulaması yapılabilmektedir.

CTP İZOLASYON NASIL UYGULANMAKTADIR ?

Çalışma ortamının iyi havalandırılması sağlanmış tekniğe uygun hale getirilmiş ortamlarda özel koruyucu giysi, eldiven ve özel solunum maskeleri kullanmaktadırlar.  Ctp İzolasyon makina yardımlarıyla yapılmamakta tamamen beden gücü ile zemin bölgesine tatbik edilmektedir.

Ctp Polyester Kaplanılacak Ortamlarda İzolasyon Aşamaları 
* Kaplamaya Uygun Reçine Seçilmesi
* Kaplamaya Uygun Camelyaf Seçilmesi
 

* Kaplamaya Uygun Jelkot Seçilmesi 

CTP İZOLASYONU KİMLER YAPABİLİR

Öncelikle bu konuyu şu şekilde açıklamayı doğru buluyoruz: Ctp izolasyon nerede ise kurşun geçirimsizlik sağlayacak kadar sağlam çelikten daha dayanımlı izlenim veriyor hiç mi hata ve dezavantajları bulunmuyor ? Evet bu malzemeninde incelikleri bulunmakta, uygulamaya bakılarak Polyester içeriğindedir, eski dilde bagalit'tendir izlenimleri ctp kaplama'nın uygulanabilirlik bilgisine sağlıksız bir yaklaşımdır. Ctp uygulama'larının basite indirgenmesi ve uygulama sonrası sorunlarıda beraberinde getirmektedir.

Nedir bu problemler; Polimerizasyon tekniğini kavrayamama, ctp yapımı esnasında ortam derecesine göre hareket edilmemesi, uygun reçine seçiminin yapılmaması genelde ucuz reçinelerin ekonomik olması nedeni ile çalışılması, katlar arasındaki bekleme sürelerinin kestirilememesi sonucu, iş öncesinin sonrasına zararları şeklinde sonuçlar meydana çıkmaktadır. Genel problemler, hızlı kürlenme elde eden kişilerin hemen işi bitireyim anlayışı sonucu, yaptığı hata reçinenin ölmesi ve kullanıma alınan bölgenin hızlı krozyona ugraması, iğne deliklerinin önemsenmemesi, zemin hazırlığının iyi yapılmaması sonucu yüzey bozuklukları, zemine uygun çalışılmadığından ctp izolasyonun yüzeydan atması, asit dayanımlı reçinelerin bile bu şekilde özelliğini kaybettiğini gözlemliyoruz. Sorumuza dönecek olursak Ctp izolasyonu ehil firmaların yapması doğru cevaptır.


CTP İZOLASYON NERELERDE KULLANILIR ?

Endüstri ve sanayi grubunun asit dayanımı istenilen havuz, depo, tank zemin uygulamalarında ( Beton, metal ) Yapı ve inşaat sektöründe su izolasyonu istenilen teras, çatı, havuz, yalıtımlarında guvenle kullanılmaktadır . Bazı plastifiyan özellikli kaplama çalışmalarında bohçalama, sarma yöntemleri ile yüzey kaplamaları gerçekleştirilebiliyor.

.
1999 Yılında profesyonel oluşuma yönelen firma'mız; Endüstri'de asit tankı, havuz izolasyonu, krozyona dirençli yalıtım, asit ve sıvılarından etkilenmeyen zemin uygulamaları; Yapı grubu'nun ihtiyaçları doğrultusunda çatı yalıtımı, havuz izolasyon, depo kaplama, teras izolasyonları, oluk kaplama çalışmaları ile ileri düzey metaryal'lerle hizmetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümlerle sektöre getirdiği güçlü alt yapı sistemleriyle, sektördeki geleneksel iş yapış biçimlerine karşı kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.