EMNİYET HAVUZU İZOLASYON

Genel amacı tank patlamalarında mevcut ortamın etkilenmemesi için bir havuzun içersine konulan tehlikeli kimyasallar barındıran tankların korunması için tasarlanan bölümlere verilen isim emniyet havuzurdur. Olası sızıntılarda belirli ölçeklerde zararı telafi etmede kullanılmakta güvenliği sağlamaktadırlar. Tank içlerinin olduğu kadar bu gibi yerlerinde kimyasallara ve türevli sıvılara karşı oluşturulması içlerinin dayanımlı izolasyonlarla desteklenmesi gerekmektedir.

Her ne kadar yüksek sızıntı ve patlamalar beklenilerek önlem amacıyla yapılsada havuz içerisine bağlantı elemanlarından veya dolum - boşaltım esnalarında akıntılar olmakta buradan hareketle mevcut yüzey krozyona uğrayarak istenmeyen gorüntüler oluşturmaktadır. Bu noktada ctp camelyaf takviyeli izolasyon diğer tanımı ile ( vinilester kaplama ) devreye girerek havuzun maksimum düzeyde korunması sağlanmaktadır.

Son yıllara değin farklı sistemler kullanılan emniyet havuzlarında fayans, epoksi türevli kaplamalar uzun vadede verim alınamamasından dolayı ctp ye dönmüştür. içeriği itibari ile ve kimyasallar karşı direnc gösteren ctp izolasyon bir çok kimyasal çeşitlerine uygulanabiliyor.

Firma'mız bu konuda profesyonel destek ve uygulama sunmakta, her türlü tank zemin havuz gibi ortamların asit ve kimyasallara karşı dayanımlı oluşturulması için hizmet vermektedir.


.
1999 Yılında profesyonel oluşuma yönelen firma'mız; Endüstri'de asit tankı, havuz izolasyonu, krozyona dirençli yalıtım, asit ve sıvılarından etkilenmeyen zemin uygulamaları; Yapı grubu'nun ihtiyaçları doğrultusunda çatı yalıtımı, havuz izolasyon, depo kaplama, teras izolasyonları, oluk kaplama çalışmaları ile ileri düzey metaryal'lerle hizmetlerini sürdürmek üzere kurulan ve sağladığı yenilikçi çözümlerle sektöre getirdiği güçlü alt yapı sistemleriyle, sektördeki geleneksel iş yapış biçimlerine karşı kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.