whatsapp
  • Önder Mah. Siteler - 2 Kavşağı No:97 Altındağ / ANKARA
  • 0 (542) 795-4486
Epoksi Depo Su İzolasyon

Depo içerisindeki su tahliye edilerek depo içerisindeki pas, demir parçaları ve oluşan çamurlaşma dışarı çıkarılarak.deponun fiziksel temizliği yapılır. Depo içerisine konulan mobil kurutma cihazı ile deponun tamamen kuruması sağlanır.

Epoksi Depo Kaplama ; Kumlama Aşaması

Depo saç kalınlığı kontrol edilerek depo iç yüzeyinin kumlamaya müsait olup olmadığı kontrol edilir.Depo saç kalınlığı kumlamaya müsait ise,mobil kumlama aracı ile kumlama yapılır. Böylece su depo iç yüzeyindeki tüm kirlilik ve pas kalıntıları tamamen temizlenerek depo ilk haline getirilir.

Depo iç yüzeyleri kumlamaya müsait değilse, özel aparatlarla su deposu iç yüzeyinde oluşan pas ve diğer kalıntılar tamamen kazınarak depo boyama aşamasına hazır hale getirilir.

Epoksi Depo Kaplama ; Epoxy Depo Boyama

Havalandırma sistemi kurularak “Airless” boya püskürtme makineları ile epoxy boya kullanılarak çift katmanlı boyama işlemi yapılır. Fırça ve rulo ile yapılan epoxy boya yüzeye tam tutunmadığı için zamanla dökülmektedir Deponun iç yüzeylerinin paslanmaya karşı korumak için ilk kat astar boyası yapılır. Astar boyası kuruduktan sonra, iki kat epoxy uygulaması yapılarak depo kurumaya bırakılır. Epoksi boya ile kaplanılan depo 5 Gün süre ile bekletilerek tam kuruma sağlanılır ve kullanıma açılır.

EPOKSİ İLE KAPLANILAN SAÇ - METAL DEPOLARIN ÖZELLİKLERİ

Anti asit ve hijyeniktir

Yüksek aderanslıdır
Mekanik sertliği yüksektir
Kimyasallara karşı yüksek dayanımlıdır
Düzgün ve pürüzsüz yüzeyler verir
Yosun oluşumunu engeller
Deterjan, temizleyici klorlu suya karşı dayanıklıdır
Metal su depolarında kullanılır

 
.    
 
.    
 
.    
 
.    
 
.    
 
.    
 
.    
 
.    
 

Ankara epoksi depo izolasyon firması